Седиште
Клиника за неурологију, Kлинички центар Србије
Ул. Др Суботића 6, 11000 Београд, Србија
БЕОГРАД , 2004.
Трећа Епилептолошка школа у организацији Југословенског Савеза Лига за борбу против епилепсије и Центра за континуирану едукацију Медицинског факултета у Београду, одржана је у Београду, 28.октобра 2004. у оквиру 2. Конгреса епилептолога Србије и Црне Горе (28-31. октобар, 2005). Школа је окупила полазнике који се баве развојном епилептологијом из Србије, Црне Горе, Републике Македоније и Републике Српске.
Стручни програм рада Школе, Теме, Листе предавача и полазника су посебно приказани.
Доц.др Н.Јовић
Председник Савеза Лига за борбу против епилепсије Југославије
ТЕМЕ И ПРЕДАВАЧИ
Модератор: Доц. др Небојша Јовић
Епилепсије и конгениталне малформације мозга
Проф. др Никола Димитријевић (Београд)
Епилепсије у деце са урођеним поремећајима метаболизма
Проф. др Милена Ђурић (Београд)
Фармакорезистентне епилепсије у развојном добу
Доц. др Небојша Јовић (Београд)
Генетика епилепсија
др Ана Келемен (Будимпешта)
Неепилептички пароксизмални поремећаји – диференцијална дијагноза
Проф. др Слободанка Тодоровић (Београд)
Теме предавања су одабране на основу предлога полазника, послатих у Регистрационом листу и усклађене су са концептом 2. Конгреса епилептолога СЦГ и главном темом – Епилепсије и коморбидитет .
Предавачи су припремили и благовремено проследили предавањ а у облику текста или hand-outs слајдова. Сва предавања су отш т ампана у посебној, технички добро опрем љ еној и квалитетној публикацији 3 . Епил ептолошке школе : Епилепсије и коморбидне болести и стања – I. Сви полазници Школе су на дан одржавања, добили предавања у штампаном облику.
Квалитет сваког предавања је по завршетку свих саопштења предавача, био оцењен анонимним попуњавањем Листа за процену предавања. Лист је сачињен према критеријумима које је сачинила Европска епилептолошка академија, за евалуацију квалитета едукативних предавања
Приручник 3. Епилептолошке школе
ПОЛАЗНИЦИ
Имена и презимена су наведена азбучним редом.
3 . Епилептолошку школу је завршила група од 32 полазника.
Пет пријављених лекара је било спречено да учествује у раду школе (др Слободанка Илић-Тасић , Ниш , др Валентина Јаковљевић , Ћуприја , др Галина Стевановић, Београд и др Јасмина Трифуњагић, Зрењанин ) .
Сваки полазник Школе је био дужан да припреми приказ једног од својих случајева болесника с епилепсијом.
Полазник је могао да одабере приказ случаја који је:
а) семиолошки, дијагностички и терапијски једноставан, методолошки јасан и илуструје знање и вештину полазника у рутинском раду са децом која болују од епилепсије или
б) дијагностички, класификацијски или терапијски нејасан, редак, и по својим карактеристикама неуобичајен.
· Текст приказа је до 01. септембра 2005. послат Организационом одбору, у писаном облику , припремљеном према посебним Упутствима, без обавезе полазника да га усмено саопшти .
· Сваки полазник, чије је учешће у раду школе прихваћено од стране Организационог одбора Едукативног програма, имао је могућност (по свом избору) да свој приказ случаја усмено саопшти у облику слајд или видео презентације. Већина саопштених случајева је после приказа била дискутована како од стране предавача – модератора, тако и полазника Школе.
· Прикази случајева су били организовани по типу полудневног рада Школе у мањим групама. Предавачи су имали улогу модератор а .
· Сваки приказ је независно оцење н од стране три предавача. Прикази случаја који нису усмено изложени су накнадно оцењени по истим принципима.
· Сваки модератор је добио Лист за процену квалитета приказаног случаја и бројчаном оценом од 1 до 5 оценио 5 карактеристика:
ЗАХВАЛНОСТ
Савез Лига за борбу против епилепсије Југославије дугује посебну захвалност фармацеутким компанијама: “ ZORKA – Pharma ” и Sanofi – Aventis Представништв u у Београду, на изванредној техничкој помоћи у организацији Школе, уступању опреме за презентацију предавања и приказа случајева, високо професионалној припреми штампаних материјала и срдачној добродошлици.
Управи Војно-медицинске академије у Београду изажавамо посебну захвалност због срдачне добродошлице, уступања савремено опремљеног амфитеатра, сале Научно-наставног већа и простора за друге активности школе, као и техничке подршке и обезбеђивања максимално повољних услова за рад Школе.
Клиника за неурологију, Kлинички центар Србије
Ул. Др Суботића 6, 11000 Београд, Србија
+381 11 268 55 96