Седиште
Клиника за неурологију, Kлинички центар Србије
Ул. Др Суботића 6, 11000 Београд, Србија
БЕОГРАД , 2004.
Четврта Епилептолошка школа у организацији Југословенског Савеза Лига за борбу против епилепсије и Центра за континуирану едукацију Медицинског факултета у Београду, одржана је у Београду, 28.октобра 2004. Школа је организована у склопу 2. Конгреса епилептолога Србије и Црне Горе (28-31.октобар, 2005. ВМА, Београд) и окупила је полазнике који се баве дијагностиком и лечењем болесника с епилепсијом, различитих животних доба.
• У раду Школе су учествовали епилептолози, специјалисти педијатрије, неурологије, неуропсихијатрије и дечје неурологије из Србије, Црне Горе и Републике Македоније.
• Школа је трајала од 09.00-13.00
• Фармацеутска кућа Janssen-Cilag су спонзорисале део трошкова школе.
• У складу са концептом Школе, била је искључена промоција одређеног препарата, без обзира на спонзорску подршку фармацеутске компаније.
• Сваки полазник, који успешно заврши Школу добија СЕРТИФИКАТ.
• У складу са системом бодовања Европске епилептолошке Академије (EUREPA) за активно учешће у полудневном раду едукативног скупа, укључујући и рад у мањим групама, Савез Лига за борбу против епилепсије Југославије додељује полазнику Школе одређени број бодова – CPs (credit points).
• Организатор 4. Епилептолошке Школе Југословенског Савеза Лига и руководилац едукативног програма био је Доц. др Небојша ЈОВИЋ, Certified EUREPA trainer.
• Модератор: Доц. др Драгослав Сокић
• Технички секретари Школе: Асист. др Јасна Јанчић-Стефановић, др Никола Војводић и др Предраг Игњатовић
Стручни програм рада Школе, Теме, Листе предавача и полазника су посебно приказани.
Доц.др Н.Јовић
Председник Савеза Лига за борбу против епилепсије Југославије
ТЕМЕ И ПРЕДАВАЧИ
ТЕМЕ и ПРЕДАВАЧИ
Модератор: Доц. др Драгослав Сокић
Епилепсија и коморбидна стања и старости
Доц.. др Ксенија Божић (Нови Сад)
Акутни, транзиторни пароксизмални поремећаји у детињству
Проф. др Марија Кутурец (Скопље)
Епилепсија и мигренска главобоља
Проф. др Жарко Мартиновић (Београд)
Хронична нежељена дејства антиепилептичких лекова
Доц. др Драгослав Сокић (Београд)
Теме предавања су одабране на основу предлога полазника, послатих у Регистрационом листу и усклађене су са концептом 2. Конгреса епилептолога СЦГ и главном темом – Епилепсије и коморбидитет .
Предавачи су припремили и благовремено проследили предавањ а у облику текста или hand-outs слајдова. Сва предавања су отшампана у посебној, технички изванредно опрем љ еној и квалитетној публикацији 4 . Епилептолошке школе под називом: « Епилепсије и коморбидне болести и стања – II ». Сви полазници Школе су на дан одржавања, добили предавања у штампаном облику.
Квалитет сваког предавања је по завршетку свих саопштења предавача, био оцењен анонимним попуњавањем Листа за процену предавања. Лист је сачињен према крите – ријумима за евалуацију квалитета едукативних предавања, које је сачинила Европска епилептолошка академија .
ПОЛАЗНИЦИ
Имена и презимена су наведена азбучним редом.
4 . Епилептолошку школу је завршила група од 27 полазника.
Један пријављени лекар је био спречен да учествује у раду школе ( др Стево Лукић, Ниш).
Сваки полазник Школе је био дужан да припреми приказ једног од својих случајева болесника с епилепсијом.
Полазник је могао да одабере приказ случаја који је:
а) семиолошки, дијагностички и терапијски једноставан, методолошки јасан и илуструје знање и вештину полазника у рутинском раду са децом која болују од епилепсије или
б) дијагностички, класификацијски или терапијски нејасан, редак, и по својим карактеристикама неуобичајен.
ЗАХВАЛНОСТ
авез Лига за борбу против епилепсије Југославије дугује посебну захвалност фармацеуткој компанији: „Janssen-Cilag“ , Представништву за Србију и Црну Гору у Београду, на изванредној техничкој помоћи у организацији Школе, уступању опреме за презентацију предавања и приказа случајева, високо професионалној припреми штампаних материјала и срдачној добродошлици.
Управи Војно-медицинске академије у Београду изажавамо посебну захвалност због срдачне добродошлице, уступања савремено опремљеног амфитеатра, сале Научно-наставног већа и простора за друге активности школе, као и техничке подршке и обезбеђивања максимално повољних услова за рад Школе.
Клиника за неурологију, Kлинички центар Србије
Ул. Др Суботића 6, 11000 Београд, Србија
+381 11 268 55 96